Chcete znát 5 největších koncertů v historii?

Hudba je všude kolem nás. Ne vždy si ji ale můžeme vychutnávat jenom v autě, nebo v pohodlí našeho domova. Stejně tak platí, že hudba může být spojena i s živým hraním. A co patří mezi největší koncerty ve světě? Začněme pátým místem, kterým je festival Loveparade, který se koná v Berlíně a patří mezi nejznámější akce milovníků techna. Mezi nejznámější akci patřil festival v roce 2008, kdy zde tančilo na více než 1,5 milionu lidí. Na čtvrtém místě se následně umístil festival svým konceptem zcela odlišný od předchozího. Šlo o jednodenní akci s názvem Monsters of Rock, která se uskutečnila v roce 1992 a celkem zde bylo na 1,6 milionů fanoušků rockové hudby.

největší koncerty historie

Boduje také Jean Michel Jarre

Zatímco u výše zmíněných koncertů se dá pochopit takto velký počet návštěvníků, u soukromých koncertů je to poměrně unikát. Přesto můžu říci, že se to v historii povedlo. Je jím hudebník Jean Michel Jarre, který dokázal odehrát celkem 5 koncertů, v rámci kterých ho na každém z nich navštívilo přes milion lidí. To ho řadí na třetí místo. Zároveň si nesmím odpustit zařadit tohoto interpreta i na místo druhé, jelikož sem patří koncert k výročí konce francouzské revoluce. A že to byla show skutečně parádní, to dokládá počet diváků, který se přehoupl přes číslo 2,5 milionu. Vše se odehrálo již v roce 1990. Přesto byl za následující čtyři roky překonán. A to jiným zpěvákem.

Kdo uspořádal největší koncert v historii?

Ten se váže k silvestrovským oslavám roku 1994. Právě v tento den na brazilské pláži Copacabana vystoupil Rod Stewart. Přesné číslo sledujících diváků není známo, jelikož spočítat takové masy bylo v podstatě nemožné. Každopádně se odhaduje, že počet lidí byl minimálně 3,5 milionu a optimistické odhady hovoří dokonce i o tom, že bude o jeden milion lidí více. To už já osobně považuji za skutečně unikátní úspěch, i když je pravdou, že na takovou akci se jde spíše za atmosférou, než za hudební produkcí. Zvláště proto, že v rámci takového davu je téměř nemožné spatřit na vlastní oči našeho oblíbeného hudebníka.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *