Hudba – jak si ji pouštíme?

Hudba je součástí našich životů v podstatě neustále. Postupem času se však vyvíjí to, jakým způsobem si ji pouštíme. Pokud i vy bez hudby jako takové nemůžete existovat, podívejte se spolu s námi na to, jak si ji nejlépe pustit. Začneme historií, kterou pamatuji ze svých dětských let. Byl to kotoučový magnetofon a později klasické kazety. V té době se jednalo o skutečný pokrok, zatímco dnes už v podstatě řada moderních přehrávačů možnost pouštění hudby z kazet ani nemá. I vlivem toho musím říci, že vývoj jde kupředu neustále.

CD a MP3 jsou stále klasickou

Pokud se podíváme na období konce kazet, bylo to hlavně z toho důvodu, že je postupně nahradily CD disky. Samotné přehrávače následně existovali jak v klasické formě, tak i v té kapesní. I když doba běžných CD už pomalu odeznívá, stále mají své místo.A to jak procd playerto, že běžné hi-fi soustavy umožní přehrávání hudby, tak i proto, že CD nosiče jsou stále nejoblíbenější cestou, jak hudbu prodávat. Také dnes najdeme CD mechaniky ve většině automobilů, což jasně ukazuje, že CD disk jenom tak nezmizí.

Na druhou stranu nezapomínejme na to, že již delší dobu je v popředí formát MP3. Ten považuji za jeden z nejoblíbenějších. A to hlavně díky celkově kompaktním velikostem souboru, kdy se na jeden disk CD, nebo na flanku mohou vejít stovky i desetitisyoutube íce skladeb. Díky tomu není problém mít u sebe hudbu v podstatě kdykoliv, a to na desítky hodin hraní.

Internet jasně dominuje

Hitem poslední doby je určitě internet a možnost pouštění hudby online. A to nejenom na našich počítačích, ale i mobilních telefonech. Různé aplikace nám umožní hudbu nejenom najít a pustit si ji. Jsou i takové, které logicky umožní i funkci offline přehrávání, a to zvolených playlistů, nebo alb. S rozvojem bezdrátového internetu a chytrých mobilních zařízení se dá očekávat, že tato metoda bude za pár let tou nejoblíbenější. I já sám tomu věřím. A to hlavně proto, že různé dnes tolik vyhledávané hudební služby fungující na tomto principu se dostávají stále do většího počtu zařízení. Třeba i v našich osobních automobilech.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *