Jaké hudební styly znáte?

hudební styly

Jakožto velký milovník hudby jsem se rozhodl sepsat si seznam hudebních stylů, které sám znám a o kterých mohu říci, že je dokážu poměrně dobře identifikovat. Jste na tom stejně? Podívejte se spolu se mnou na to, jaké hlavní hudební styly dnes existují. Začít je určitě třeba něčím klasickým. Každý jistě pozná Blues, Country, stejně jako třeba dechovou, nebo duchovní hudbu. Minulá, ale i mladší generace jistě pozná disko, ze kterého se postupem času vytvořila i elektronická hudba – jako třeba breakbeat, dance a řada dalších jednotlivých odnoží, kterých je na několik desítek. O těch už i já musím říci, že se v nich zkrátka neorientuji.

Co dále můžete znát?

Pokud výše uvedené styly nejsou tím, co dnes patří mezi ideální volbu, je třeba říci, že existuje i řada dalších zajímavých možností, které si nemusíte nechávat ujít. Je to například Folk, stejně jako to může být neméně oblíbený Hip Hop, nebo funk. Milovníci opravdu velmi do detailu provedené hudby nedají dopustit na jazz, který si po letech opět vytváří své místo v naší zemi. Dále nesmím zapomenout ani na styl, který dnes patří mezi ten nejpopulárnější. Ostatně už mé samotné označení jasně ukazuje, že půjde o pop. Ten dnes můžete slyšet v rádiu i v televizi. Proti němu stál ve většině případů také rock, který sice ve své oblíbenosti polevuje, ale stále se dá říci, že své místo na tuzemské, ale i světové hudební scéně rozhodně má.

 

Buďte skutečným hudebním znalcem

Přijde vám, že daných hudebních stylů jsem již zmínil více než dost? Pokud ano, je třeba dodat, že stále ještě nekončím. Zmínit je nutné také styl, kterým je například reggae, které je oblíbené hned v několika subkulturách. Podobně je na tom také žánr ska, který je však o něco melodičtější a rychlejší. Svou melodičností ale nemusí zklamat ale ani soul. A co musím dodat na závěr? Že jsem vynechal styly, jako je Underground, vážná hudba, poměrně neznámý Trip Hop a také R&B. Mnozí zmiňují také styl označovaný jako World music, ale ten já nepovažuji za nic ojedinělého, pouze některou z výše uvedených kategorií, jenom v podání zahraničního interpreta.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *