Světově nejprodávanější hudební alba

Také rádi posloucháte hudbu, stejně jako já? Pokud je tomu skutečně tak, jistě si kupujete i nová alba svých oblíbených interpretů. Nedávno se mi do rukou dostala informace o tom, jaká alba patří mezi nejprodávanější na světě. A jelikož čísla jsou více než zajímavá, podívejme se společně na to, kolik se toho ve světě hudby prodalo. Jasně dominuje dnes již zemřelý zpěvák Michael Jackson a jeho album Thriller. O něm musím říci, že bylo vydáno v roce 1982 a do současné doby se ho prodalo více než 110 milionů kusů. Z hlediska celosvětové úspěšnosti se tak řadí na první místo. A jak se později dozvíte, jenom tak někdo ho z daného místa jenom tak nesesadí. Tím si můžete být stoprocentně jisti i vy sami.

Podívejme se, kdo je v TOP 5

První místo máme jasné. Hned za ním se nachází kapela Pink Floyd a album The Dark Side of the Moon. To v roce 1973, kdy bylo vydáno, bylo spojeno také s ohromným úspěchem. Do dnešní doby se ho prodalo celkem 67 milionů nosičů. Je tedy jasné, že za prvním místem Michaela Jacksona výrazně zaostává. Třetí místo patří kapele AC/CD, který v roce 1980 vydala album Back in Black. To se ihned stalo hitem a tak seBregovič ho po celém světě prodalo 62,5 milionů nosičů. Velkou zajímavostí je to, že kapela stále koncertuje, tudíž mají fanoušci stále možnost vidět ji naživo. Pokud se podíváme na další dvě místa, potom je na tom čtvrtém Whitney Houston a další umělci, kteří byli společně na jednom disku s názvem
The Bodyguard. Ano, jedná se o soundtrack z i u nás oblíbeného filmu Osobní strážce. Celou pětici následně uzavírá rocková kapela Meat Loaf s albem Bat Out the Hell. To bylo vydáno v roce 1977 a aktuálně je prodaných 43 milionů nosičů. Tedy o milion méně, než předchozí soundtrack.

Kdo patří do první desítky?

Je jasně patrné, že ta nejúspěšnější alba jsou spojena s vydáním před několika desítkami let. Nyní vám představím následující pětici, která uzavírá první desítku. Zde už mohou být interpreti pro mnohé o něco mladší. Jsou to kapely Eagles, zpěvačka Britney Spears, kapela Backstreet Boys, ale také Bee Gees, nebo Fletwood Max, kteří ale opět paří do starší generace.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *